Forma w Krakowie przez wyborami

Głównym spośród globalnych problemów w większości polskich miast jest infrastruktura drogowa. Polskie miasta nie są dostosowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki powstał poprzez zwiększenie się ilości samochodów na krajowych szosach. Dlatego jedną z najważniejszych inwestycji które powinno rozpocząć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to priorytet, który pozwoli poprawić wygodę mieszkańców jak również usprawni integralność infrastruktury miasta.

Wśród innych gmin, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za metrem, jednak zanim metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej i drogi potrzeba włożyć sporo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
w pełni elektryczną nitkę autobusów – pierwszą w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje inwestycje w przynajmniej kilka nowych połączeń między już istniejącymi połączeniami oraz naprawy już powstałych tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie znoszą – problemy w komunikacji i dotarciu do biur dają się im we znaki na co dzień. Warto jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i aby było wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Majchrowski opinie
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko kolejne drogi, jak również doskonalszej odporności nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i odporna. ( kolejnym z przykładów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje dodatkowo wielu remontów i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale również tramwajami. Mimo to widać jasno, że całość jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.