kasza jaglana z warzywami przepisy

Obecnie koncentrujemy się na tym, co konsumujemy – wybieramy produkty coraz rozsądniej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy spożywaliśmy wszystko w nieograniczonych liczbach już minęły – czas na zdrowe jedzenie i naturalne towary. Z tego powodu coraz to częściej też poszukuje się zamienników w kuchni. Sól oraz tłuszcz zostaje całkiem odsunięty od jadłospisu a towary dosyć ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. Wielokrotnie zastępuje się je artykułami lżejszymi, na przykład ryżem lub kaszą. Mają one równie dużo towarów odżywczych, lecz organizm po prostu znosi je o wiele porządniej. Kapitalnym przykładem słusznego towary jest kasza jaglana, która kiedyś gościła na stołach wybitnie w wielu przypadkach a dziś niestety została zapomniana.

pierogi z kasza jaglana

Na szczęście coraz więcej osób lubi jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do dziennego jadłospisu tej naturalnie kaszy. Z jakiej przyczyny? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc riposta na to zapytanie jest wybitnie prosta – kasza jaglana to zupełnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bo są to wybitnie delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Należy traktować ją nieco inaczej niż sztampową, kultową nam kaszę, bowiem nie gotuje jej się wyłącznie tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje trochę więcej czasu jednakowoż jest tego warte, bowiem wrażenia smakowe są w rzeczywistości fajne. Dlaczego niemniej jednak musimy zaciekawić się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana ma wybitnie wiele korzystnych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny artykuł albo trudno jest je odnaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest niezmiernie solidnym źródłem nadzwyczaj wielu witamin z grupy B, jednak nie wyłącznie, dostarcza albowiem także witaminy z grupy E, jakie wybitnie poprawiają pamięć oraz koncentrację a też wiele cudownych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest niezmiernie bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje oraz w głównej mierze neutralizuje tak oznaczane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą wyraża? To wspaniały sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to też kasza niezwykle odżywcza oraz przede wszystkim lekkostrawna, wobec tego nadaje się dla chorych i naturalnie dla dzieci, jakim wbrew pozorom właściwy przyrządzona powinna niezwykle smakować. Zawiera także krzemionkę, składnik sporadycznie spotykany dlatego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.