Kobiece sprawy

Przebojowa na emeryturze
Wiek tak w rzeczywistości to jedynie liczba. Możesz mieć 55 lat, niemniej jednak wyglądać na 40 oraz czuć się na 35. Jednakże możesz także mieć 50 lat, jakkolwiek wyglądać i czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak dobrze dbasz o swoje ciało oraz co robisz, by pozostać aktywną.

strona dla kobiety

Aktywność fizyczna – czy już za późno, by zacząć?
Jeśli chodzi o ćwiczenia, dużo osób zakłada, iż jeżeli nie było się aktywną postacią w wieku 20, 30 bądź też 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet następnie. Na szczęście to najzwyczajniej w świecie nieprawda. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie wdrożenia do swojego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może wspomóc w rozwiązaniu co niektórych problemów spowodowanych absencją aktywności oraz ogólnie sprawić, że poczujesz się dobrze.
Korzyści z ćwiczeń dla dam na emeryturze są różnorodne! Od około 50 roku życia przeciętna jednostka traci około 1 procent mięśni każdego roku – chodzi o to, iż nie musisz godzić się na tak postępującą stratę mięśni. To właśnie dzięki ćwiczeniom masz możliwość przywrócić stracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na ulepszeniu masy mięśniowej i siły. Co poniektóre typy ćwiczeń mogą również pomóc poprawić zdrowie kości.
Utrata kości oraz osteoporoza nie są nieuniknione. Wykonywanie treningów obciążających, które namawiają Cię do działania mimo siłom grawitacji, ma prawo polepszyć gęstość kości i zmniejszyć niebezpieczeństwo jej rozpadu. Gdy przyjrzeć się jeszcze i innym korzyściom płynącym z ćwiczeń, umieją one też mocno zmniejszyć częste symptomy menopauzy, jak wzrost masy ciała.