Nowa restauracja na mapie Krakowa

Świetna kuchnia włoska
Chcesz smacznie zjeść? Pośród wielu opcji, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna na główną uwagę zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, połączeń i spora dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Typowemu Polakowi kuchnia włoska, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i ewentualnie z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne potrawy włoskie

Pasty to podstawa kuchni włoskiej. Włosi gotują pasty w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. nowa restauracja włoska Kraków Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, powodują, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również canelloni, gnocchi, ravioli i szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film