restauracja włoska Kraków

Prawdziwie włoska restauracja – typowe menu

Restauracje włoskie to w Polsce najpopularniejszy rodzaj restauracji. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, sycące oraz ceszy oko. Oczywiście najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Bardziej wrażliwi smakują równie pyszne dania takie jak canelloni, polentę czy desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu można znaleźć też mniej popularne włoskie potrawy, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz potrawy z wielu części kraju. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy prawdziwy smak Włoch.

Kuchnia włoska jest prosta, ale to nie znaczy, że że nie jest pyszna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wino włoskie

Jakakolwiek knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna ignorować trunków. Kolacja na włoską modę z całą pewnością powinien obejmować też wino. Kieliszek alkoholu to dla Włocha reguła. włoska restauracja w Krakowie Klasyczne wina włoskie to przede wszystkim toskańskie vin santo, kalabryjskie bivongi i cagliari z Sardynii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna mieć bogatą kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi przygotować nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film